Sindis tuleb seminar “Noorte riskikäitumise ennetamine”

images (2)Eesti Karskusliit korraldab 6. märtsil Sindis noorte ja riskikäitumise teemalise seminari, mille eesmärgiks on anda ülevaade alkoholi tarvitamise ja suitsetamise valdkonnas aset leidnud viimastest arengutest ning otsida uusi lahendusi nende probleemide ennetamiseks.

Sindi Gümnaasiumi konverentsiruumis 6. märtsil algusega kell 15.00 (kestab kuni 18.00-ni) algaval seminaril kõnelevad:

Sigaret ja selle “ohutud” alternatiivid. Mida noored peaksid teadma – Dr Andrus Lipand

Üks laps ees või taga? – Valter Parve

Alkohol – tuttav ja võõras sõltuvusaine – Lauri Beekmann

Andrus Lipand on töötanud pikka aega Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonnas. Ta on töötanud WHO eksperdi ja koostööpartnerina alates 1996. aastast ning pälvinud WHO auhinna 2003 paikaajalise ja aktiivse tegevuse eest rahvastiku tervise valdkonnas rahvusvahelisel tasandil ning 2004 Eesti Vabariigi Punase Risti teenetemärgi. Ta on Tervisedenduse Ühingu asutaja- ja auliige, Eesti Arstide Liidu taasasutajaliige ja oli aastatel 1989-93 Tallinna Arstide Liidu president, 2008 Eesti Arstide Liidu aumärgi kavaler. Käesolevalt töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tervisedenduse õppetoolis õppejõuna.

Valter Parve on sotsiaaltöö teoreetik ja praktik, kes on pikaajaliselt ja aktiivselt osalenud Eesti hoolekandesüsteemi kujundamisel ja arendamisel. Teda võib pidada Pärnu linna hoolekandesüsteemi rajajaks ja teenäitajaks ka kogu vabariigi hoolekande süsteemi käivitamisel. Ta on Eesti esimese laste varjupaiga „Oliver” rajaja ja juht Pärnus. Hetkel on ta TÜ Pärnu kolledzi sotsiaaltöö lektor.

Lauri Beekmann on Eesti Karskusliidu esimees ja Põhjamaade ning Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustiku NordAN peasekretär. Ta on ka Euroopa alkoholipoliitika Allianssi Eurocare asepresident.

Avatud ja tasuta seminarile on oodatud õpetajad, sotsiaal- ja noorsootöötajad, lapsevanemad ja kõik, kes noortega lähemalt kokku puutuvad.

Palun registreeri end aadressil http://goo.gl/9UBre hiljemalt 5. märtsiks ja võimalusel levita antud kutset ka teiste võimalike huviliste seas.

Lisainformatsiooni: Lauri Beekmann, 5261884, lauri@ave.ee

Seminar toimub projekti “Alkohol ja kogukond” raames, mida toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.