Peep Kask

Kehra on üheks kuuest “Alkoholi ja kogukonna” linnast taaskord sealsete inimeste pärast. Kehras elab Eesti Karskusliidu juhatuse liige ja kohalik spordiaktivist Peep Kask. Omamoodi huvitav on ka see, et Kehrast on viimaste aastate sees tulnud teinegi Karskusliidu juhatuse liige. Mõned aastad tagasi täitis seda rolli Kehra vallavolikogu liige Kaarel Aruste.

Kehra asub Ida-Harjumaal Anija vallas, olles peale vallaga liitumist seega niinimetatud vallasisene linn ja sealne omavaltsusjuht ei ole mitte linnapea vaid vallavanem.

Kuigi oli projekti algne idee jõuda kuude väiksemasse linna, selgus kohapeal kiiresti, et sealne kogukond toimib natuke laiemalt ja raske oleks kõrvale jätta näiteks Alavere, kus toimib põhikool. Nii otsustasimegi sealseid plaane natuke laiendada ja ulatuda Kehra linnale lisaks ka Alaveresse.

Igal linnal ja kogukonnal on omad iseloomustavad tegevused/üritused/märksõnad. Kehras on üheks selliseks kindlasti käsipall. Hetkel ollakse sellel alal valitsev Eesti meister. Peep Kask veab kohalikke Kehra meeskonna fänne, korraldades muuseas ka erinevaid tervisespordi üritusi.