Lood passiivsest joomisest

Lood passiivsest joomisest

Alkoholi tarvitamine ei ole jooja isiklik probleem, vaid sama palju ka tema lähedaste ja laiemalt kogu ühiskonna probleem. Toome siin ära lood, mis aitavad sügavamalt mõista passiivse joomise poolt tekitatavat kahju. Jaga oma lugu või kogemust, mis võiks aidata ka teisi. Probleemi lahendus algab selle tunnistamisest ning selleks on vaja mõistmist ja silmade avamist. Enda olukorrast arusaamiseks on mõnikord kasu sama või sarnase olukorra kõrvalt nägemisest.

“Kui seda valu ees ei oleks.”
Dr Mare Liiger

Pea kolmkümmend aastat erakorralises meditsiinis on pikk aeg. Piisav selleks, et mõista, valu ei saa endale sisse korjata, sest siis ähvardab juba mõne aasta pärast hullumine. Aga seda valu on välimeditsiinis vahel kuhjaga ning hullem veel, teine kõrgharidus- sotsiaaltöö, mõjub sotsiaalse valu tajumisel pigem katalüsaatorina.  Ja  saab seda valu nii palju, et ta murrab ennast arsti enesekaitseks loodud kestast läbi ja siis sa põled.  Häbiks pean tunnistama, et barjäär, mille olen enesekaitseks loonud on mul ka na õhuke. Seda põlemist ei saa kustudada, kuid üks võimalus leevendust leida,  on ta välja rääkida, aga nii, et pärast pahandusi ei tuleks.

See oli mõni päev enne jõulupühi. Valvekord oli kiirabis nii kui ikka, 8-10 tundi ratastel ja siis pool tundi baasis. Kella kahe ajal öösel tuli pisike paus. Ja siis kärgatas uuesti poole viie ajal- mees, kolmekümnendates  – enesestmõistetavalt alkoholijoobes , on kukkunud pea katki ja vajab kiirabi.  Küll on hea, et keegi kunagi ei kuule, millist sõnavara me kutsele sõites pruugime. Trükimusta see ei kannata, aga kui sa oled ennast mahamaandanud, suudad kutsel taas suu kõrvuni vedada ja lahke klienditeenindajana esineda ” Kuidas saaksime teile kasulikud olla??”
Loe siit edasi >>>

 “Alkohoolikute laps: mul on valus vaadata, mida nad oma tervisega teevad ja kuidas nad ei oska või taha oma elu teisiti elada”
Dr. Noormann
Loe siit >>>

ERR Uudised: Purjuspäi avarii teinud ema sai oma väikse tütre ohtu asetamise eest karistada
Loe siit >>>

 

 

[ninja_forms id=8]

Lisa kommentaar