Eesti Karskusliit valis aasta tegijaks professor Airi Värniku

Eesti Karskusliit valis 2015. aasta tegijaks Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi (ERSI) asutaja ja juhataja dr Airi Värniku.

Dr Värnik on Tallinna Ülikooli professor (vaimne tervis), olnud ka Stockholmi Karolinska Instituudi professor (suitsidoloogia ja psühhiaatria) ja ERSI asutaja ja juhataja alates 1992.a. Dr Värnik on rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud suitsidoloogiaeskpert, kes on alati toonud välja ka alkoholi tarvitamise ja enesetappude vahelisi seoseid. Aastakümnete jooksul on ta alkoholiprobleemi selgitamiseks ning efektiivse alkoholipoliitika toetuseks kirjutanud rohkelt arvamusartikleid. Tema teadustegevuses on alkohol suitsiidi riskitegurina korduvalt tähelepanu all olnud ning ta on selgitanud ja meenutanud perestroika-aegse range alkoholipoliitika tulemusi.

“Dr Airi Värniku aastakümnete pikkune tegevus on kahtlemata üheks oluliseks nurgakiviks Eesti alkoholipoliitika arengus ning ühiskondliku teadlikkuse kasvus,” põhjendas Karskusliidu valikut Lauri Beekmann. “Eesti ühiskond on aastate jooksul liikunud probleemi eitamisest selle tunnistamise ja lahenduste otsimiste juurde ning selle muutuse taga seisab kindlasti ka professor Värniku tegevus. Ta on korduvalt astunud välja teatud ühiskondlike müütide vastu ning selgitanud ka juba tolleaegse praktikuna, kuidas perestroikaaegne alkoholipoliitika tegelikult alkoholiga seotud kahjusid märkimisväärselt vähendas.”

“Me täname dr Värnikut ja avaldame tunnustust tähtsale tööle, mida Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut tema juhtimisel Eesti ühiskonnas teeb,” lisas Beekmann.

Eesti Karskusliit annab aasta tegijale tänukirja üle kevad-suvel toimuval aastakonverentsil. Karskusliit valib aasta tegijaid alates 2007. aastast.

Eesti Karskusliidu aasta tegijad:
2007: dr Merike Martinson ja Merili Piipuu
2008: ajakiri Eesti Naine
2009: Hiiu Folk
2010: Marje Josing
2011: dr Indrek Saar
2012: dr Mare Liiger
2013: Ülle Rüüson
2014: Lootuse Küla
2015: dr Airi Värnik

Lähem info:
Lauri Beekmann
5261884
lauri@ave.ee
www.ave.ee

Rubriigid: Meie uudised, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud