Rahvusvahelised alkoholipoliitika organisatsioonid avaldasid Eesti alkoholipoliitika plaanidele toetust

Täna saatis Euroopa Alkoholipoliitika Allianss Eurocare Eesti peaministrile ja mitmele teisele ministrile toetuskirja, milles tunnustatakse valitsust rahva tervisele keskenduvate alkoholipoliitika plaanide eest. Möödunud nädalal kutsus alkoholipoliitika eelnõud kinnitama ka Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustik NordAN.

“Alkoholipoliitika muudatused, mida Eesti on nüüd plaanimas, rajanevad tugevalt erinevatel rahvusvahelistel kokkulepetel, mille ka Eesti on liikmesriigina allkirjastanud,” meenutasid kirjale alla kirjutanud Eurocare´i president Tiziana Codenotti ning peasekretär Mariann Skar.

“Kuigi alkoholipoliitika läheb sageli vastuollu erinevate ärihuvidega, peab kindlalt tõdema, et iga riigi jaoks peab peamiseks prioriteediks olema selle elanike tervis ja heaolu. Tervise edendamine ja suutlikkuse kasvatamine toetab “EL 2020” eesmärke aruka, jätkusuutliku ja kaasava kasvu saavutamiseks. Alkoholi kui riskifaktori suhtes teostatavad tegevused vähendavad krooniliste haiguste, haiguskoormuse ja enneaegsete surmade osa ning vähendavad ka ebavõrdsust ühiskonnas.”

Möödunud nädalal NordAN-i poolt saadetud kiri rõhutab alkoholipoliitiliste meetmete rolli kahjude vähendamisel. “Põhjamaade võrgustikuna soovime rõhutada, et vähendades alkoholireklaami ning alkoholi kättesaadavust ja tõstes alkoholi hinda, ei vähendata ainult alkoholi tarvitamise taset, vaid veel olulisemana alkoholi tarvitamisega seotud kahju,” seisab kirjas, millele on alla kirjutanud võrgustiku president professor Peter Allebeck ning peasekretär Lauri Beekmann. “Isegi kui keskmised tarvitamiskogused on näiteks Soomes Eesti näitajatega sarnased, siis tänu palju tugevamatele alkoholipoliitilistele meetmetele on sealsed ühiskondlikud kahjud madalamad. Ja seda veel enam Rootsis, Norras ja Islandil, kus ka tarbimisnäitajad on palju madalamad.”

Nii NordAN kui Eurocare innustavad ministreid alkoholipoliitika eelnõud kinnitama ning jätkama tõenduspõhise alkoholipoliitika rakendamist.

Rubriigid: Meie uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud