Alkoholiuudised Eesti meedias – 7/2013

ERR uudised – Huvijuht: noori ei võõruta alkoholist kampaaniad ega loengud
Noori hoiavad alkoholist eemal pigem huvitegevus ja elulised oskused kui loengud ja kampaaniad, tõdeti täna Tallinnas toimunud arutelul alkoholiennetuse võimalikkusest koolis.
http://uudised.err.ee/index.php?06272551

ERR uudised – Ministeerium: sõltuvuste ennetus on siiani jäänud projektipõhiseks
Siseministeeriumi nõuniku Riina Raudse hinnangul ei ole Eestis viimase kümne aasta jooksul olnud piisavalt pühendumist sõltuvuste ennetamisele, mistõttu on sellealane tegevus jäänud pigem projektipõhiseks.
http://uudised.err.ee/index.php?06272482

ERR uudised – Vene võimud kaaluvad alkoholi lennukisse võtmise keelustamist
urjuspäi märatsevad lennureisijad teevad Venemaal nii palju peavalu, et võimud kaaluvad senisest veelgi kuivemate seaduste sisseviimist – nii võib peagi kaduda võimalus alkoholi lennujaama poest reisile kaasa osta.
http://uudised.err.ee/index.php?06272322

Postimees – Karl Kello: antikäibemaks alkoholile
Mida see peaks tähendama? Elementaarne: kui ei joo, siis maksad. Sest liigse alkoholitarbimise eest maksame nii ehk nii – suremus, haigused, vigastused, purunenud pered, vaimne alaareng … Nõnda et igaüks, kes naudib privileegi mitte juua, maksku selle eest.
http://arvamus.postimees.ee/1139684/karl-kello-antikaibemaks-alkoholile/

Postimees – Heidi Ojamaa: mitte selleks, et purju jääda
Vastulauseks õlletootja A. Le Coqi juhile Tarmo Noobile: tõsi, Euroopa Liidus ei ole ühtegi riiki, kus lahja alkohol oleks maksustatud võrdselt kange alkoholiga, seevastu on aga neid riike, kus aktsiisierinevused ei ole nii suured kui meil, ja seda lahja alkoholi kahjuks.
http://arvamus.postimees.ee/1139162/heidi-ojamaa-mitte-selleks-et-purju-jaada/

Postimees – Turkish Airlinesi tabas kriitika alkoholipoliitika ja uute vormide pärast
Kuigi Turkish Airlines on tõenäoliselt üks viimaseid Euroopa lennufirmasid, kes ka turistiklassis tasuta mitte ainult veini ja õlut, vaid isegi kanget alkohol pakub, tabas neid kriitikatulv, kui firma teatas, et lõpetab kangema kraami serveerimise kodumaistel siselendudel.
http://www.postimees.ee/1137928/turkish-airlinesi-tabas-kriitika-alkoholipoliitika-ja-uute-vormide-parast/

Tarbija24 – Saksamaal tuleb kiirabisse sattunud purjus teismelistel maksta sada eurot
Saksamaal peaksid vanemad purjus haiglaravi vajava nooruki vedamise eest maksma kiirabile 100 eurot, kuna parlamendi terviseeksperdi hinnangul on nad oma järeltulija eest vastutavad.
http://www.tarbija24.ee/1136444/saksamaal-tuleb-kiirabisse-sattunud-purjus-teismelistel-maksta-sada-eurot/

Tarbija24 – Alkoholisõltuvuse ravi päästaks ELis aastas 12 000 inimelu
Täna avaldatud uuringust selgub, et kui Euroopa Liidus jõuaks alkoholisõltuvuse ravi vähemalt 40 protsendini patsientidest, võiks see päästa aastas ligi 11 700 inimelu.
http://www.tarbija24.ee/1134882/alkoholisoltuvuse-ravi-paastaks-elis-aastas-12-000-inimelu/

Maaleht – Janek Mäggi: Juua on mõnus
Eesti suutis 2010. aastal (värskemad ülemaailmsed andmed, The Economist 2013) tulla maailmameistriks kahel eluohtlikul alal: Eestis müüdi maailmas kõige rohkem õlut ühe inimese kohta (86,3 liitrit, kusjuures valdkonna “maineliidrid” tšehhid jäid 79,4 liitriga teiseks) ning sama saavutust kordasime alkohoolsete jookide müügis – 118,4 liitrit näo peale – Soome ja Saksamaa jagasid 99,5 liitriga teist-kolmandat kohta.
http://www.maaleht.ee/news/uudised/arvamus/janek-maggi-juua-on-monus.d?id=65674670

 

Rubriigid: Alkoholiuudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud