Alkoholiuudised Eesti meedias – 2/2012

ERR Uudised – Lauri Beekmann pooldab alkoholi jaemüügimonopoli
Eesti karskusliidu AVE esimehe Lauri Beekmanni arvates võivad Eestile alkoholipoliitika eeskujuks olla Põhjamaad, kus alkohol on jaemüügimonopoli tõttu palju raskemini kättesaadav.
http://uudised.err.ee/index.php?06270197

ERR uudised – Eile tabati 33 joobes juhti
Liiklusest tabati eelmise ööpäeva jooksul 2 narko- ja 31 alkoholi tarvitamistunnustega juhti, õnnetustes sai viga kaks inimest.
http://uudised.err.ee/index.php?06270191

ERR uudised – Politsei tuvastas lapsi vedanud bussijuhil alkoholijoobe
Nädala alguses tabasid Põlva politseinikud ühe väikebussi roolist alkoholi tarvitanud mehe, kusjuures bussis reisis kaasa tosin last ja kolm täiskasvanut.
http://uudised.err.ee/index.php?06269867

Postimees – Tervise fond, arstide liit ja terve Eesti SA lõpetaksid alkoholi jaemüügi kell 20
Eesti Tervise Fondi, arstide liidu ja Terve Eesti SA alkoholipoliitika rohelise raamatu täiendusettepanekute esitlusel märkis sihtasutuse tegevjuht Keit Fomotškin, et alkoholimüügi piirangut tuleks vähendada kahe tunni võrra ning keelustada alkoholi jaemüük kell 20.
http://www.postimees.ee/1102648/tervise-fond-arstide-liit-ja-terve-eesti-sa-lopetaksid-alkoholi-jaemuugi-kell-20/

Postimees – Lipand: alkoholipoliitika rohelise raamatu meetmed ei anna tulemust
Eesti Arstide Liidu esindaja Andrus Lipandi sõnul ei piisa alkoholipoliitika rohelises raamatus toodud meetmetest, et alkoholi tarbimist vähendada.
http://www.tarbija24.ee/1102534/lipand-alkoholipoliitika-rohelise-raamatu-meetmed-ei-anna-tulemust/

Tartu Postimees – Joobnult rooli istunul võeti nii load kui auto
Korduvalt napsisena roolist tabatud mehe suhtes oli kohus resoluutne: pooleteiseks aastaks load ära, auto konfiskeerimisele ja tagatipuks aasta tingimisi vangistust.
http://www.tartupostimees.ee/1100020/joobnult-rooli-istunul-voeti-nii-load-kui-auto/

Postimees – Mis viin see on, mis purju ei tee
Tuleb välja, et isegi venelased pole sellega veel hakkama saanud, «Moskva-Petuškid» filmiks vändanud. Soomlased, näe, aga ekraniseerisid omaenese joodikute piibli, Juha Vuorineni «Joomahullu päevaraamatu» juba ära.
http://www.postimees.ee/1094920/mis-viin-see-on-mis-purju-ei-tee/

Delfi – Uuring: pea 90 protsenti Eesti elanikest jõuab poodi alkoholini 10 minutiga
Konjunktuuriinstituudi poolt mullu läbi viidud uuring näitab, et Eesti elanike hinnangul on problemaatiline nii laste alkoholi tarbimine kui ka täiskasvanute liigtarbimine, mistõttu peetakse vajalikuks alkoholi tarbimise üldist vähendamist.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/uuring-pea-90-protsenti-eesti-elanikest-jouab-poodi-alkoholini-10-minutiga.d?id=65527152

Delfi – Vigastustesse surnutest 65 protsenti olid õnnetuse hetkel joobes
Eesti torkab Euroopa kontekstis silma vigastussurmade ja vigastuste suure arvu poolest – näiteks Põhjamaadega võrreldes on eestlase risk surra vigastussurma kaks kuni kolm korda suurem.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/vigastustesse-surnutest-65-protsenti-olid-onnetuse-hetkel-joobes.d?id=65526424

Delfi – Riigikogu otsib lahendust, et joobes inimesed edaspidi Toompeal ei laaberdaks
Seoses riigikogulastel oleva infoga, et ööistungite ajal käisid mõned ajakirjanikud Toompeal laaberdamas ja isegi seinale urineerimas, püüab riigikogu kantselei leida lahendust, et selliseid asju rohkem ei juhtuks.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikogu-otsib-lahendust-et-joobes-inimesed-edaspidi-toompeal-ei-laaberdaks.d?id=65514378

Delfi – Helsingi politsei hoiatab Tallinnast õllekärudega saabuvaid alaealisi: kallame kanalisatsiooni
Helsingi politsei on mures Eesti-kruiisidel tavaliseks muutunud nähtuse pärast, kirjutas ülemkonstaabel Marko Forss Facebookis. Forssi sõnul toob Soome noorsugu Eestist alkoholi, millest osa satub ka alaealiste kätte.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/helsingi-politsei-hoiatab-tallinnast-ollekarudega-saabuvaid-alaealisi-kallame-kanalisatsiooni.d?id=65513694

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud