Viited allikatele – 3. oktoober 2017

12. jaanuaril 2017 The Lancet´s avaldatud uurimus, mis hindas raseduse aegset alkoholi tarvitamist erinevates maailma riikides. Uurimus täies mahus on leitav SIIT

Nagu Forbes´s avaldatud infograaf näitab asub Eesti selles edetabelis 7. kohal ehk 35.9% lapseootel naistest tarbib ka raseduse ajal alkoholi edasi.

Käesoleva aasta augustis avaldati meta-analüüs, mis hindab alkoholi põhjustatud sünnikahjustuste esinemissagedust maailmas. Uurimuse leiab SIIT.

Allolevast tabelist on nähtav, et Euroopa riikide võrdluses asub Eesti selles reas 9. kohal ning teadlaste hinnangul on Eestis 1000 elaniku kohta 28.3 FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorders) last.

Selle uuringu tulemuse kohaselt sünnib Eestis seega igal aastal (2016. aastal sündis Eestis Statistikaameti kohaselt 14053 last) umbes 400 last, kes on ühel või teisel moel raseduse aegse alkoholi tarvitamise kaudu kahjustatud.

USA CDC (Centers for Disease Control and Prevention) kohaselt on USA-s ja osades Lääne-Euroopa riikides FASD esinemissagedus aga koguni 2-5% elanikkonnast. Tuleb meeles pidada, et Euroopa on maailma kõige enam alkoholi tarvitav piirkond ning Eesti on pikki aastaid olnud maailma alkoholi tarvitamise edetabeli kõige teravamas tipus. See kõige suurem arv ehk 5% tähendaks siis 14 000 sünni puhul 700 last aastas.

Rubriigid: Meie uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud