Avalik toetuskiri alkoholipoliitika kujundamisele

Erinevad Eesti Karskusliidu aasta tegijad, vahemikust 2007-2015 avaldavad ühispöördumisega toetust Eesti Vabariigi Valitsuse alkoholipoliitika plaanidele.

Toetame Eesti Vabariigi Valitsuse alkoholipoliitika plaane. Riigi roll elukeskkonna teatud valdkondade reguleerimisel on ühiskonna kui terviku stabiilseks toimimiseks vajalik. Seega tervitame kavandatavaid samme.

Oleme aastate jooksul oma töös alkoholiprobleemiga sageli kokku puutunud ning näinud alkoholikahjude väga erinevaid tahke. Meid motiveerib kavandatavale toetust avaldama ühiskondlik mure.

Alkoholi reklaami ja kättesaadavuse piiramine ning hinna tõstmine on rahvatervise parandamisel tõendatult efektiivsed meetmed. Võttes aluseks alkoholist tingitud tervise-, sotsiaal- ja majanduslikud kahjud ning vaba turu võimetuse nendega efektiivselt toime tulla, on riigil õigus ja kohustus mainitud kahjude ennetamiseks ja vähendamiseks sekkuda.

Alkohol on põhjustanud sotsiaalseid probleeme, millega igaüks on kokku puutunud. Seetõttu kanname kõik vastutust – alates isikliku eeskuju mõjust kuni selgepiirilise rollini tervislikuma ühiskonna ülesehitamisel ja toetamisel.

Soovime kaaskodanikele ja ettevõtjatele avatud meelt ning mõistmist, et riigi poliitika keskmes peab alati olema ühiskond tervikuna. Riigi roll on luua tingimused, et lastevanemad ja pered saaksid teha terveid ja enda jaoks parimaid eluvalikuid.

Ühispöördumisele kirjutasid alla Eesti Karskusliidu aasta tegija tiitli laureaadid aastatest 2007–2015.

Merike Martinson, lastearst, Tallinna abilinnapea
Astrid Nõlvak, muusik ja Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali juht
Ülle Laasner, Rapla maavalitsuse tervisedendaja
Viljam Borissenko, Lootuse Küla tegevjuht
Airi Värnik, arst, Tallinna Ülikooli professor

Rubriigid: Meie uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud