Rubriigiarhiiv: Blogi

555 vähki

Veebruari alguses tähistas terve maailm vähi vastu võitlemise päeva, mille tänavuseks motoks oli „Meie saame, mina saan!“. Vähemalt osaliselt saame me ennetada. Ja seda maailma vähiliidud meile kõigile südamele panevadki.

Rubriigid: Blogi, Meie uudised | Kommentaarid välja lülitatud

Kuidas on elada, kui riik asub lapsehoidjaks?

Suurbritannia Institute of Economic Affairs (IEA) koos Euroopa poliitika infokeskusega (European Policy Information Centre) avaldasid möödunud nädalal nn lapsehoidja riigi indeksi (The Nanny State Index), mis asetas Soome ja Rootsi kõige teravamasse tippu nimetades neid “Euroopa Liidu halvimateks riikideks, kus … Jätka lugemist

Rubriigid: Blogi, Meie uudised | Sildid: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Kas mõõdukas alkoholi tarvitamine toob kaasa paremad tervisenäitajad?

Kohati ilmub teadusmaailmast uurimusi, mis näitavad, et mõõdukalt alkoholi tarvitavate inimeste tervisenäitajad (peamiselt südameveresoonkonna haiguste arvelt) on paremad võrrelduna alkoholi mitte tarvitavate inimestega.

Rubriigid: Blogi, Meie uudised | Kommentaarid välja lülitatud

Passiivse joomise aspekt alkoholipoliitika kujundamises. Karskusliidu kiri poliitikutele.

Viimastel aastatel on alkoholiga seotud kahjusid analüüsivad teadusuuringud suunanud alkoholist tingitud kahjude osas tähelepanu alkoholi joojale. Teadustekstides nimetatakse seda alkoholi põhjustatud kahjuks teistele (harm to others). Kõnekeeles on kasutatud terminit passiivne joomine, mida kasutame ka meie.

Rubriigid: Blogi, Meie uudised | Kommentaarid välja lülitatud

Karskusliit kutsub kohalikke omavalitsusi seadma alkoholivabasid alasid

Eesti Karskusliit kutsub omavalitsusi alkoholi tarvitamist avalikes kohtades võimalikult palju piirama ning valitsust korraldama alkoholipoliitikat terviklikult ning erinevate ministeeriumite vastutusalade koostöös.

Rubriigid: Blogi, Meie uudised | Kommentaarid välja lülitatud

WHO raporti ja Eesti alkoholi tarvitamise taustast

Maailma Tervishoiuorganisatsioon avaldas 12. mail raporti, mis võtab kokku alkoholi ja tervise globaalse olukorra ning millesse on paraku sattunud oluline viga, mis kujutab Eestit paremas olukorras kui me tegelikult oleme.

Rubriigid: Blogi, Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

Alkohol kogukondliku tujurikkujana

Eesti Karskusliit kutsub justkui veidi tavatult rõõmurohkete jõulude eel Mustvee Kultuurikeskusesse seminarile, millel pealkirjaks “Alkohol kogukondliku tujurikkujana”, kus koos spetsialistidega püütakse tuvastada alkoholiprobleemi juured ning leida võimalikke lahendusi sellele perekondi ja kogukondi laastavale teemale.

Rubriigid: Blogi | Kommentaarid välja lülitatud